המדריך לנפאל         ראשי    |   מידע כללי    |   ערים    |   טרקים    |   אטרקציות    |   תוספות    |   אודות
קטמנדו   |   פוקרה  
פוקרה

פוקרה היא ה-עיר התיירותית בנפאל ואין ספק שכל מטייל יגיע אליה. העיר שוכנת על שפת אגם פאווה, מוקפת פסגות מהגבוהות בעולם ומספקת אווירה שקטה ורגועה עם נוף מדהים. המטיילים ה-"רגועים" יוכלו להינות ממגוון של מוזיאונים, מקדשים, מסעדות, טיולי יום באזור ובעיקר אווירה רגועה המאפשרת מנוחה טוטאלית. מנגד, פוקרה משמשת כנקודת היציאה למרבית הטרקים והאטרקציות בנפאל, ומטיילים רבים יוכלו להינות ממגוון רחב של סוכניות טיולים וחנויות ציוד, ללא רגע דל.לינה ואירוח:
מרכז התיירות של העיר פוקרה נמצא בצמוד לאגם (אזור lakeside), אזור המלא בגסט-האוסים, מסעדות, חנויות וסוכנויות טיולים. למחפשים מקום נפלא לנקות בו את הראש, לנוח, להנות מנוף פסטורלי, אווירה כפרית שקטה, אוכל מצוין ומפגשים נעימים עם מטיילים, זהו המקום האידיאלי.
בין המסעדות המומלצות באזור: ארוחות בוקר מומלץ לאכול ב-"קפה שינקין" או "קפה דפנה" (השמות העבריים במקור), בתי קפה המציעים מגוון סנדביצ'ים וארוחות המתאימות במיוחד לטעם הישראלי, וכמובן הסטייק האוז, המציע סטייקים גדולים ומושך בכל יום מטיילים רעבים רבים שבדיוק סיימו טראק.

קהילה יהודית:
בית חב"ד נמצא בסמוך לאגם וממול למלון טרופיקנה, והנהלתו זהה להנהלת בית חב"ד בקטמנדו.
כמו כן יש להזכיר את סוכנות הטיולים "סוויסה" (שמה ניתן לה לפני כ-15 שנה ע"י מטיילים ישראלים שהחליטו שהבעלים דומה לבדרן מאיר סוויסה), אשר מהווה בפועל את מרכז המטיילים הישראלים בפוקרה, ומסםקת שירות ומידע אמינים וזולים.תחבורה והתמצאות:
הנסיעה לפוקרה מ קטמנדו לוקחת כ-8 שעות. כמו כן בעיר ישנו שדה תעופה וטיסה בין שתי הערים תיקח כ-40 דקות.
האזור התיירותי בעיר נמצא כאמור ב-lakeside אליו ניתן להגיע במונית או אוטובוס.

אתרים ואטרקציות בעיר:

בעיר ניתן להשכיר אופניים פר-יום במחירים נמוכים, ומומלץ מאוד לעשות זאת ולטייל בנחת לאתרים הפזורים ברחבי האזור. כמו כן, ניתן לשכור סירה ולשוט באגם, להגיע לאי הנמצא במרכזו ולמקדש הנמצא עליו או לנסות ולדוג.

מפלי דייווי – Devi's Falls:
כ-3 ק"מ מאזור ה-Lakeside נמצאים מפלי דייווי. המפלים נמצאים בתוך פארק קטן הכולל מזרקות וצמחיה, וזוהי נקודה נחמדה מאוד בה תיירים בוחרים להעביר מספר שעות נעימות. בכניסה לפארק יש לקנות כרטיס.


המפל

מצנחי רחיפה:
בעיר ישנן ספר סוכנויות המציעות טיסה במצנחי רחיפה בגובה של כ-800 מטר מעל העיר, בין העיר, האגם והטבע שלמטה ופסגות ההרים המושלגות ממעל. טיסה של בין 40 דקות לשעה תעלה באזור ה-60 דולר, ולכן מומלץ לקבל הצעת מחיר ממספר סוכנויות בעיר.

יציאה לטראקים:
פוקרה משמשת כנקודת היציאה למרבית הטרקים והאטרקציות בנפאל, וניתן למצוא בה את כל הדרוש לקראת היציאה: עשרות חנויות ציוד מטיילים, סוכנויות טיולים רבות וסניפי משרדי ממשלה שונים (כגון משרד הפנים) למטיילים הזקוקים להארכת ויזה וכד'. ראוי לציין כי סוכנויות טיולים שונות מציעות שירותים בירוקרטיים שונים לקראת היציאה לטראק. הדבר אינו יקר וחוסך התרוצצויות רבות ולכן מומלץ.


העיר פוקרה


.